Pages

27 lis 2014

O PICIU WODY Z CYTRYNĄGdzie nie spojrzeć wszędzie trąbią o tym, jak dobrze jest zacząć dzień od wypicia szklanki ciepłej wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. 

woda z cytryną

Lista zalet jest długa:


1. Napój wspomaga nasz system odpornościowy- cytryna jest bogata w witaminę C, która bardzo dobrze rozprawi się z przeziębieniem. Poza tym cytryna to także źródło potasu, który z kolei stymuluje pracę mózgu.2. Ma właściwości przeciwzapalne.

3. Równoważy pH organizmu. Chociaż cytryna to kwaśność nad kwaśnościami :) to jednak ma odczyn zasadowy. Badania wykazują, że ludzie których dieta jest bardziej zasadowa szybciej tracą zbędne kilogramy.

4. Dodaje energii.

5. Wspomaga utratę wagi dzięki wysokiemu poziomowi pektyn, które świetnie sobię radzą z napadami głodu.

6. Oczyszcza skórę- witamina C pomaga na niedoskonałości skóry (np. przebarwienia) i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Wypłukuje też toksyny z organizmu co również korzystanie wpływa na wygląd skóry.

7. Świetnie nawadnia organizm.

Niestety moje postanowienia o wprowadzeniu w życie nowych, zdrowych nawyków na ogół kończą się około 3go dnia. Jednak tym razem musi być lepiej! Nic mnie tak nie motywuje jak wizja utraty wagi :)


Do ilustracji wykorzystałam flickrflickr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz