Pages

17 mar 2014

JAK MĄDRZE KUPOWAĆ KOSMETYKI

W drogeriach mamy ogromny wybór kosmetyków, zarówno tych pielęgnacyjnych jak i tych do makijażu. Nasz wybór uzależniony jest tylko od naszych upodobań i zasobności naszego portfela. I tu pojawia się pytanie- czy droższe zawsze oznacza lepsze? Poniżej zamieściłam listę, która przedstawia w co warto zainwestować a na czym można spokojnie zaoszczędzić.

KREM NA DZIEŃ
Krem na dzień ma do wykonania 2 zadania- dobrze nawilżać i chronić przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Dlatego nie ma sensu inwestować w nie fortuny. Ważne jest, żeby zawierały filtry SPF i nam odpowiadały. Wyjątkiem jest oczywiście skóra, która  stwarza problemy- tu potrzebne są kremy z konkretnymi składnikami, które z reguły są droższe.

KREM NA NOC I POD OCZY
Kremy na noc i pod oczy są stworzone do "zadań specjalnych", którym mogą podołać dzięki zawartości nowoczesnych składników, a te wiadomo- muszą koztować.

PODKŁADY I KOREKTORY
Powinny nie tylko dobrze ukrywać niedoskonałości cery, ale także ją pielęgnować. A już na pewno nie szkodzić (np. zatykać pory, wysuszać itd.)! Można powiedzieć, że to podstawa makijażu i nasza "druga skóra". Tu z reguły lepiej sprawdzają się droższe kosmetyki- maja lżejszą konsystencję, lepiej dostosowują się do potrzeb skóry i bardziej ją pielęgnują. Jeśli dobrze wybierzemy te kosmetyki, możemy nawet użyc tańszego pudru a nasz makijaż w dalszym ciągu będzie wyglądał świetnie.

CIENIE DO POWIEK
To produkt, w który warto zainwestować. Produkty z wyższej półki mają zazwyczaj lepszą pigmentację i większą trwałość. 

MASCARY
W tym przepadku nie ma sensu wydawać fortuny. Po pierwsze, nawet najdroższym markom zdarza się wypuścić jakiś bubel (np. Dior). Po drugie, mascara to produkt, który należy wymieniać co 3 miesiące. Po tym czasie stają się tylko siedliskiem bakterii, a pod wpływem powietrza zaczynaja się kruszyć, wysychać itd. Wśród tańszych kosmetyków można za to znależć prawdziwe perełki, które pozwolą wyczarować rzęsy jak z reklamy. To co liczy się w tym przypadku to szczoteczka i gęstość produktu.

BŁYSZCZYKI I POMADKI
Powiedzmy sobie szczerze- tak naprawdę rzadko kiedy błyszczyk jest w stanie utrzymać się na naszych ustach przez dłuższy czas. Dlatego nie warto wydawać na niego fortunę. Tym bardziej, że gama kolorystyczna jest szeroka zarówno wśród kosmetyków droższych marek jak i tych z niższej półki. Lepiej mieć kilka tańszych błyszczyków w kilku kolorach i mieć możliwość wyboru.
Trochę inaczej sprawa wygląda z pomadkami. Wiadomo, że MAC czy Chanel utrzymają się na naszych ustach dłużej, ale również wśród kosmetyków ze średniej półki można z powodzeniem znaleźć trwałe produkty.

PRODUKTY DO MYCIA I OCZYSZCZANIA TWARZY
W tym przypadku spokojnie można zdać się na tańsze produkty. Ich zadaniem jest zmycie makijażu, oczyszczanie cery i odetkanie porów. Ponieważ nie są to zadania specjalne do których trzeba jakichś wymyślnych składników, tańsze kosmetyki świetnie spełnią swoją rolę

SZAMPONY I ODŻYWKI DO WŁOSÓW
Zadanie szamponu to po prostu mycie. Dlatego jeśli nie mamy specjalnych problemów (np. łupież), nie musimy wydawać na nie dużych sum. Żaden szampon nie poradzi sobie  w cudowny sposób z rozdwojonymi końcówkami i  nie doda włosom objętości, bo po prostu pozostaje na włosach na bardzo krótko. Warto za to zainwestować w dobre odżywki. To one zostają na włosach na dłużej i mają szansę poprawić ich stan.

ŻELE POD PRYSZNIC I PŁYNY DO KĄPIELI
Wszelkie kosmetyki do mycia ciała pozostają na naszej skórze na krótko. O wiele za krótko, aby mieć szansę zadziałać (bez względu na to, jakie składniki składniki zawierają). Dlatego te z niższej półki też się świetnie sprawdzą. Ważne, żeby odpowiadały nam zapachem i konsystencją.

LAKIERY DO PAZKOKCI
W tym przypadku droższe wcale nie znaczy lepsze. Jest wiele lakierów tańszych marek, które odznaczają sie świetną trwałością. Poza tym rzadko kiedy udaje nam się wykorzystać całe opakowanie, więc po co przepłacać?

A jakie jest Wasze zdanie? Zgadzacie się z powyższą listą? Na które kosmetyki wydajecie najwięcej, a na które najmniej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz