Pages

25 paź 2014

POSTANAWIAM WSTAWAĆ WCZEŚNIEJ...Przyznaję się bez bicia- jestem królową guzika “drzemka” w telefonie. Chociaż ustawiam alarm na określoną godzinę, to rzadko kiedy zdarza się, żebym o tej właśnie godzinie wstała. Na ogół przesuwam alarm po 2-3 razy. Z nadejściem jesienie jest jeszcze trudniej, bo chłodne poranki i brak słońca za oknem nie nastrajają do porannego wstawania. Efekt jest taki, że wstaję zmęczona i do tego jest mi szkoda tego kawałka wczesnego poranka, który przespałam, a który mogłam jakoś lepiej wykorzystać.
Źródło: flickr

Dlatego postanowiłam wykorzystać dziesiejszą zmianę czasu i popracować nad przemianą w rannego ptaszka. Oto co ma mi pomóc w realizacji mojego postanowienia:

1. Wyjście z łóżka- telefon/alarm musi się znajdować jak najdalej od łóżka. Tym sposobem będę musiała wyjść z łóżka i wyłączyć budzik, zamiast po prostu włączyć drzemkę.

2. Zaczynam powoli- drastyczna zmiana pory o której wstaję jest raczej mało motywująca i wątpię, żebym wytrwała w moim postanowieniu zbyt długo. Dlatego mam zamiar zacząć od pobudki 20-30 minut wcześniej niz zazwyczaj. Po kilku dniach mam zamiar skrócic czas spania o kolejne kilka minut, aż w końcu dojdę do właściwej pory wstawania.

3. Zmiana dźwięku dzwonka- o wiele łatwiej wstaje się na dźwięk alarmu, który nam się podoba i który nie zdążył się znudzić.

4. Podobno dobrze jest mieć dobry powód, żeby zacząć dzień wcześniej, a zyskany czas należy dobrze wykorzystać na coś co sprawia przyjemność. Tak więc moją przyjemnością bedzie możliwość poczytania ksiażki w całkowitej ciszy i spokoju. Filiżanka dobrej kawy też nie zaszkodzi. 

   Trzymajcie za mnie kciuki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz